Ніколи знову!

9 травня 2019 р. виповнюється 74 роки з того дня, як закінчилась Друга Світова війна. Війна… Ніхто і ніколи не рахував кількість жінок, які були мобілізовані та доброволиць, які пішли на фронт. За офіційними цифрами, загальна чисельність жінок, які брали участь у бойових діях становила 800000, а понад 150 тис. жінок були нагороджені бойовими орденами і медалями. Льотчиці, танкістки, розвідниці, партизанки, зв’язківки, водійки автомашин і тракторів, телефоністки, кулеметниці, комірниці, бібліотекарки, кухарки, лікарки та медсестри. Вони взяли на себе всі далеко не «жіночі» справи: воювали й вбивали, рили окопи, працювали на лісозаготівлях, у шахтах, гасили пожежі, вирощували врожаї. Своїми листами на фронт надихали чоловіків на подвиги та під тримували в них віру у перемогу. А ще, вони відправляли рідних на фронт, виходжували поранених, виступали з концертами на передовій і, навіть, в такі важкі часи народжували, вигодовували та навчали дітей.
У війни «нежіноче» обличчя. Саме такою залишилася Друга Світова війна у свідомості наступних поколінь. Жіноча історія цієї війни залишається ненаписаною і дописати її з кожним днем стає все важче, адже тим, кому в 1941 р. було 13, сьогодні – 90…
Саме про це 8 травня читали вірші часів тієї страшної війни студенти та викладачі нашого факультету. Про самовідданість, незламність духу, про кохання лунали вірші К. Симонова, В. Тушнової, Т. Лаврової та багатьох інших поетів, які писали про мир, єдність і жагу до життя. Війна загострювала всі почуття. І романтика любовних відносин в таких обставинах набувала особливого сенсу. Люди, які пережили війну, розповідають про це у своїх поетичних творах нестерпно простими словами. Зі сльозами на очах вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Дякуємо за участь у заході і за підтримку керівниці Гендерного центру університету Галина Омельченко.
Ніколи знову…!